Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2
w Piotrkowie Trybunalskim

XVII FESTIWAL NAUKI, TECHNIKI I SZTUKI W ŁODZI. SESJA WYJAZDOWA W MOK W PIOTRKOWIE

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Czy znasz swój znak zodiaku
14 listopada 2017 roku grupa uczniów ucząca się geografii na poziomie rozszerzonym miała okazję uczestniczyć w wykładach przeprowadzonych przez wykładowców Wydziału Nauk Geograficznych. Tym razem nasi uczniowie pod opieką p. Izabeli Makowskiej i p. Katarzyny Grucy wysłuchali interesujących lekcji w Piotrkowie Trybunalskim.
            Pierwszy wykład dr Arkadiusza Głowacza wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród młodzieży. Wykładowca w bardzo przystępny sposób opowiedział o konsekwencjach ruchu obiegowego Ziemi i obrotowego naszej planety. Wykorzystując piłkę, pomarańczę i orzecha została pokazana skala odległości i wielkości w kosmosie między Słońcem a Ziemią. Wielką ciekawostką były astronomiczne znaki zodiaku i tu wielka niespodzianka:
            Podczas drugiego wykładu wspólnie z dr Beatą Krakowiak udaliśmy się do 50 stanu USA – Hawaje. Zaczynając od budowy geologicznej, poprzez roślinność, ludność, kończąc na atrakcjach turystycznych prześledziliśmy dzieje, ciekawostki tych pięknych wysp na Pacyfiku. Dla osób planujących wakacje: cena biletu w obie strony ponad 4000 zł, czas lotu około 26 – 36 godzin i minimum dwie przesiadki. Ale warto!!!
            Trzeci wykład poprowadzony przez prof. Piotra Czublę wyjaśnił różnicę między górami a górotworami. I już od dziś wiemy, że nie ma gór starych, ale młode są J. Wykładowca (ogromny zapaleniec geologii i geografii) w bardzo przystępny sposób wyjaśnił procesy kształtujące powierzchnię Ziemi oraz podał zależności występujące w procesach endogenicznych i egzogenicznych.
            Dla odważnych i wytrwałych był ostatni wykład prof. Agnieszki Rochmińskiej o Namibii. Cała prezentacja była poparta opowieściami z podróży prowadzącej. Zdjęcia ukazywały to co najbardziej zachwyciło Panią profesor. Wykład zainteresował uczniów i samodzielnie mogli wyszukiwać informacje o tym biednym, mało zaludnionym, ale bardzo suchym państwie Afryki.
 
powrót