Wykład na Wydziale Nauk Geograficznych

IMG_20171017_095616
Namibia – wpływ warunków przyrodniczych na życie ludzi i gospodarkę kraju (wiedza geograficzna i impresje podróżnicze).
We wtorek 17 października uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny mieli okazję wysłuchać wykładów na Wydziale Nauk Geograficznych. Pierwszy wykład w tym roku szkolnym dotyczył państwa położonego daleko od Polski – Namibii. Pani profesor Agnieszka Rochmińska podzieliła się z nami swoją wiedzą, fotografiami oraz ciekawostkami zdobytymi podczas niedawno odbytej podróży.
Autorka przedstawiła walory przyrodnicze kraju oraz zróżnicowaną ludność tego afrykańskiego państwa. Dowiedzieliśmy się, dlaczego kobiety z ludu Herero noszą kapelusze przypominające rogi, jak o higienę dbają ludy Owambo, w jaki sposób w Afryce można się chronić przed natrętnymi owadami.
W krótki i interesujący sposób zostały przekazane informacje o gospodarce kraju oraz … dowiedzieliśmy się, że diamenty na wybrzeżu atlantyckim Namibii spłynęły rzeką – dosłownie – i są wydobywane z dna oceanicznego. W wykładzie wzięli udział uczniowie z klasy 2a LO, 2c LO oraz 3b Tech, a opiekę sprawowały p. Małgorzata Gielec-Gałązka i p. Izabela Makowska