Ostatni tydzień dostarczył uczniom naszej szkoły niebywałych emocji i wzruszeń.
15 września został zainaugurowany 39. Festiwal Filmowy w Gdyni, a my mieliśmy zaszczyt po raz kolejny uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Festiwal Filmowy w Gdyni od 1974 roku przyciąga rzesze wielbicieli polskiej kinematografii. Organizatorzy podkreślają jego wagę w promowaniu polskiej twórczości filmowej w kraju i za granicą. Na program festiwalu złożyły się: Konkurs Młodego Kina, Przegląd Polskiego Kina Niezależnego, wydarzenia towarzyszące, pokazy i wystawy.
Centrum festiwalowe mieściło się w Teatrze Muzycznym, gdzie odbywały się projekcje filmów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego. W tym znalazło się trzynaście produkcji, które stanowią najlepsze filmy ostatnich 12 miesięcy. Obrazy oceniło międzynarodowe jury pod przewodnictwem Ryszarda Bugajskiego. Podczas uroczystej gali finałowej, która poświęcona była pamięci Wojciecha Killara, przyznano szereg nagród, w tym tę najważniejszą – imitującą lunetę teleskopową – statuetkę Złotych Lwów. Główną nagrodę jury przyznało filmowi „Bogowie” w reż. Łukasza Palkowskiego. Srebrne Lwy trafiły do rąk twórców „Pod mocnym aniołem”. Za najlepszego aktora uznano jednogłośnie Tomasz Kota za znakomitą kreację profesora Religi, zaś najlepszą aktorką okrzyknięto debiutującą na ekranie Zofię Wichłacz („Biedronka” z „Miasto 44”).
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas liceum i technikum pod opieką nauczycielek: Agaty Kamieńskiej, Małgorzaty Domagalik oraz Izabeli Dróżdż. W ciągu pięciu dni mieliśmy okazję obejrzeć najlepsze polskie produkcje ostatnich miesięcy, uczestniczyć w spotkaniach z twórcami, czy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z ulubionymi aktorami. Po każdej projekcji braliśmy udział w konferencjach, podczas których mogliśmy zadawać pytania przybyłym artystom. Bohaterowie spotkań opowiadali o tworzeniu filmów, o pracy na planie, inspiracjach, co pozwoliło na głębsze zrozumienie przekazu, a przede wszystkim sprowokowało do dyskusji o polskim kinie.
Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że 39. FFG należy do udanych.
Z niecierpliwością czekamy na następne!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 to szkoła wielu możliwości.
Oferujemy pięć pracowni komputerowych wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny: tablice interaktywne dotykowe i magnetyczne, wizualizery, tablety, LCD itp. Nowoczesne sale do nauki języków obcych. Dwie sale gimnastyczne bogato wyposażone w sprzęt sportowy. Nowoczesną siłownię oraz basen (250 m od szkoły)