Deklaracja dostępności Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- pochodzące z różnych źródeł,
- dokumenty opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej, np. skany dokumentów,
- niektóre filmy zamieszczone w serwisie mogą również nie posiadać napisów czy innych wymaganych elementów z uwagi na fakt, że zostały opublikowane również przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
- staramy się ograniczyć do minimum zamieszczanie plików na stronach, a ich zawartość publikować bezpośrednio na stronie www, aby była w pełni dostępna i gwarantująca lepsze odczytywanie przez czytniki ekranu.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-01-08
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Lidia Łopusiewicz.
- E-mail: zsp2@zsp2.piotrkow.pl
- Telefon: 44 649 22 15
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
- Adres: 97-300 Piotrków Trybunalski, ul. Dmowskiego 38
- E-mail: zsp2@zsp2.piotrkow.pl
- Telefon: 44 649 22 15
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Budynek A/B (połączone łącznikiem)
Wejście główne do Szkoły jest oznakowane i znajduje się na ścianie frontowej od strony ul. Romana Dmowskiego 38. Wyposażone jest w podwójne drzwi dwuskrzydłowe półprzeszklone. Do budynku prowadzą antypoślizgowe, wyposażone w bariery schody. Przed budynkiem zlokalizowany jest parking dla pracowników. Przejście do holu jest przez wiatrołap.
W holu po lewej stronie znajduje się Punkt Informacyjny – dyżurka, a na ścianie naprzeciwko dyżurki jest tablica informacyjna z czytelnymi oznakowaniami, m.in. dla osób niepełnosprawnych. Po przeciwległej stronie wejścia głównego znajduje się duże i przestronne wyjście na stronę boiska, przystosowane dla osób poruszających się na wózku. Wyposażone w podwójne dwuskrzydłowe drzwi półprzeszklone, połączone wiatrołapem z kolejnymi takimi samymi drzwiami. Na wysokości dyżurki znajduje się łącznik pomiędzy budynkiem „A” i budynkiem „B”, dzięki któremu są one połączone w jedną bryłę architektoniczną.
Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych znajdują się w części „B” budynku. Na parterze oraz na piętrze zlokalizowane są toalety dla osób niepełnosprawnych oraz winda, umożliwiająca przemieszczanie się osób niepełnosprawnych między piętrami. Sala gimnastyczna w części „A” również przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim.
W części „A” i „B” budynku na drzwiach każdego pomieszczenia znajdują się czytelne tabliczki informacyjne z oznaczeniem numeru sali oraz jego przeznaczenia, czytelne dla osób niepełnosprawnych.
Korytarze w obu połączonych budynkach są przestronne i posiadają antypoślizgową podłogę . W budynkach znajdują się pomieszczenia do pracy rewalidacyjnej wyposażone w stanowiska komputerowe, drukarki. Pomieszczenia są dobrze oświetlone, uwzględniając potrzeby osób słabowidzących, które uczą się w naszej szkole.
W budynkach znajdują się również odrębne gabinety psychologa i pedagoga szkolnego oraz pomieszczenie szkolnego doradcy zawodowego.
Gabinet pielęgniarki i sala doradcy zawodowego posiada podjazd dla wózków.
Budynek C
W budynku „C” wejście znajduje się na wprost frontowej ściany sali gimnastycznej budynku „A/B”. Tutaj usytuowane są sale do zajęć rewalidacyjnych przystosowane dla uczniów niepełnosprawnych. Pomieszczenia posiadają dobre oświetlenie naturalne i są wyposażone w stabilne meble.
Budynek D
W budynku „D” usytuowana jest siłownia. Wejście do siłowni znajduje się naprzeciw budynku „C” i wyposażone jest w drzwi jednoskrzydłowe. Pomiędzy budynkiem „D” i „A/B” znajduje się zewnętrzna siłownia, wyposażona w urządzenia przystosowane dla osób niepełnosprawnych.