Członkowie Szkolnego Koła SIMP otrzymali legitymacje członkowskie.

10 marca 2017 r. w samo południe odbyła się w ZSP nr 2 wyjątkowa uroczystość. Uczniowie członkowie Szkolnego Koła SIMP otrzymali legitymacje członkowskie.

Prowadzący uroczystość Michał Moneta (klasa IV bc T) przywitał licznie przybyłych gości i zaprosił do obejrzenia krótkiej prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Igę Szymańską i Mateusza Nowaka (klasa I a T). Niespodzianką dla gości okazał się nakręcony przez Bartka Oleksiewicza (klasa II a T) film, w którym członkowie Szkolnego Koła SIMP odpowiedzieli dlaczego wstąpili do Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.
Dyrektor Lidia Łopusiewicz w ciepłych słowach podziękowała władzom Stowarzyszenia za wyrażenie zgody na powołanie koła SIMP w szkole oraz za dotychczasową współpracę.
Głos zabrali także przedstawiciele Stowarzyszenia: Prezes Oddziału Piotrkowskiego SIMP – p. Edward Midera, członek Głównej Komisji Konkursu Technik Absolwent Roku, p. Antoni Michalak oraz Skarbnik Oddziału Piotrkowskiego SIMP i Wiceprezes Zarządu Naczelnej Organizacji Technicznej – p. Marek Potrzebowski
Po krótkich wystąpieniach nastąpiło wręczenie legitymacji członkom Szkolnego Koła SIMP. Wszyscy obecni uwiecznili tę chwilę pozując do wspólnej fotografii pamiątkowej, po czym prowadzący, w imieniu pani Dyrektor, zaprosił wszystkich na słodką niespodziankę – tort przygotowany specjalnie na tą okazję.
Teraz członkowie Szkolnego Koła SIMP zastanawiają się nad kolejnym działaniem – wyborem Zarządu.