Dyskoteka karnawałowa z podopiecznymi Centrum „SZANSA” w naszej szkole

W dniu 24.02.2017 roku odbyła się w naszej szkole karnawałowa dyskoteka integracyjna. W imprezie wzięli udział wolontariusze naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz zaproszeni goście: młodzież niepełnosprawna - podopieczni Centrum Edukacyjno - Rehabilitacyjnego „SZANSA” w Piotrkowie Trybunalskim oraz inni wolontariusze  współpracujący z Polskim Stowarzyszeniem „POMOC”.
Pomysł o imprezie zrodził się ze współpracy naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu ze Stowarzyszeniem „Pomoc”.  Brak barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych w naszej szkole sprzyjał realizacji tego przedsięwzięcia. Także dzięki możliwości przygotowania odpowiednio dużej sali tanecznej w ZSP Nr 2 zniknął problem poszukiwania dobrego miejsca dla zorganizowania takiej zabawy.
Przyjęcie zaczęło się od krótkiego powitania wszystkich uczestników przez Panią Dyrektor Lidię Łopusiewicz oraz pana Karola Antosika - opiekuna Koła Wolontariatu Polskiego Stowarzyszenia „Pomoc”.
A zabawa była wyśmienita! Wolontariuszy - partnerów do tańca nie brakowało. Wolontariusze naszej szkoły z zaangażowaniem udekorowali salę taneczną, wcielili się w role wodzirejów i DJ-ów imprezy. Tańcom towarzyszyły gry i konkursy: „Kareta”, „Jaka to melodia?”, „Pociąg” i inne.
Kto się bawił lepiej: pełnosprawni, czy niepełnosprawni? Trudno ocenić. Uśmiech gościł na wszystkich twarzach.