XVI Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi.

W dniu 21.04.2016r uczniowie klas technikum I TA, I TB i II TD pod opieką pani Agnieszki Lenarcik, pani Joanny Adaszek i pana Mariusz Sobańskiego uczestniczyli w XVI Festiwalu Nauki,  Techniki i Sztuki w Łodzi. Celem festiwalu była prezentacja, popularyzacja osiągnięć naukowych i zainteresowanie młodzieży nauką.

Największym zainteresowaniem wśród uczniów  cieszyły się wykłady/ pokazy z następujących tematów: „ECO Arrow i Eagle One – nasze pomysły na samochody przyszłości”, „Łaziki marsjańskie”, „Nikotyna ma przyjaciela”, „Jak przestałem się bać i pokochałem energię jądrową”, „Nowoczesne bezolejowe, ultra-lekkie silniki spalinowe”, „Druk 3D – kreowanie rzeczywistości”, „Tekstylia przyszłości”, „Zastosowanie i synteza zeolitów”, „Żywe srebro. Fakty i mity”, „Symulacje numeryczne w mechanice”, „Nowoczesne materiały optoelektroniczne”, „Reperowalne plastiki – koniec problemów z zalegającymi odpadami?”.
Wróciliśmy pełni wrażeń. Młodzież zadeklarowała już chęć uczestnictwa w Festiwalu w przyszłym roku.