Bajkowe Andrzejki

W dniu 25.11.2022 roku odbyła się w naszej szkole integracyjna zabawa andrzejkowa. W tym popołudniowym spotkaniu wzięli udział wolontariusze naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu pod opieką pani Barbary Krawczyk oraz pani Katarzyny Krawczykoraz zaproszeni goście: młodzież niepełnosprawna - podopieczni Centrum Edukacyjno - Rehabilitacyjnego „SZANSA” oraz rodziny z dziećmi z Osiedla Południe.
Pomysł o imprezie zrodził się ze współpracy naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu z Centrum „Szansa”. To już piąta taka integracyjna impreza taneczna w naszej szkole. Tym razem zabawa została zorganizowana we współpracy z Radą Osiedla Południe.
Podczas Andrzejek świętowaliśmy także Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który obchodzony jest w listopadzie – dokładnie 5 listopada w dniu urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disneya.
Przyjęcie zaczęło się od powitania wszystkich uczestników i krótkiego przemówienia, które wygłosiła prowadząca SKW w naszej szkole.
Wolontariusze naszej szkoły z zaangażowaniem udekorowali i przygotowali salę taneczną, tym razem wcielili się w role nie tylko DJ-ów imprezy oraz andrzejkowych wróżbitów, ale także… bohaterów znanych bajek. Także zaproszeni goście przybyli na uroczystość w bajkowych przebraniach. I tak nasze przyjęcie było niepowtarzalną okazją do spotkania i zapoznania się z Wróżkami, Czarownicami, Harrym Potterem, Hermioną, Myszką Miki, Myszką Minnie, Królikiem Bugsem, Lucky Luckiem, Zorro, Hu Tao, Anią z Zielonego Wzgórza, Kopciuszkiem, Elfem, Diabełkiem, Duszkiem, Spider-Manem, Stitch, Tygryskiem i innymi 
Tańcom towarzyszyły różne atrakcje: quizy i konkursy o tematyce bajkowej, których rywalizacja zakończyła się wręczeniem słodkich upominków dla dwóch drużyn: zwycięskiej niebieskiej oraz przegranej niewielką różnicą punktów drużynie pomarańczowych. Nie zabrakło także andrzejkowych wróżb, np. andrzejkowe serca miłosne, kubeczki losu, cudowne drzewko, szczęśliwe biedronki, dobra myśl na dziś, karta prawdę Ci powie, wróżba - kto z Ciebie wyrośnie.
Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór Króla i Królowej balu. Każdy uczestnik zabawy mógł zagłosować na swoich faworytów. Zdecydowaną przewagą zdobytych głosów triumfowali Paulina i Julek. Zwycięzcy zostali uhonorowani insygniami władzy oraz otrzymali pamiątkowe bajkowe upominki - skrzaty.
Dobry humor, pozytywna energia oraz radosny nastrój przyjęcia udzielił się wszystkim i trudno było się rozstać.Magia tego wieczoru i wspólnie spędzony czas na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników tej uroczystości.
Dziękujemy Radzie Osiedla Południe za pomoc w zorganizowaniu zabawy oraz za zakupienie słodkich upominków dla zwycięskich drużyn, a także firmie: Centrum Ogrodnicze TreeTeamSebastian Szmigielski za ufundowanie głównych nagród dla Króla i Królowej balu.