Drugie miejsce w trzynastej edycji wojewódzkiego konkursu "Dachy Europy".

Uczniowie naszej szkoły zajęli drugie miejsce w trzynastej edycji wojewódzkiego konkursu "Dachy Europy".  W ciągu siedmiu lat udziału naszej szkoły jest to kolejny sukces, gdyż wyróżnione, medalowe miejsce udało nam się zająć kilka razy.
"Dachy Europy" jest to projekt łączący fizykę ze sztuką teatralną, którego pomysłodawcą jest konsultant metodyczny pan Włodzimierz Nawrocki. Uczniowie prezentują przedstawienia, które mówią o  teoriach i doświadczeniach fizycznych oraz sławnych fizykach w sposób atrakcyjny dla widzów. Prezentacja uczniów naszej szkoły to przedstawienie pod tytułem "Bez młota nie robota" w którym w żartobliwym skeczu pokazują dziewięć doświadczeń fizycznych. Wszystkie doświadczenia wykonywane są za pomocą zwykłych młotków, a objaśniają takie zjawiska jak zderzenia sprężyste i niesprężyste, zasadę zachowania energii i pędu, rezonans mechaniczny oraz mechanikę bryły sztywnej. Projekt zaprezentowali uczniowie klasy 3d technikum: Łukasz Karkocha, Jakub Czerwiński oraz Adam Świątkowski. Opiekunem projektu był Dariusz Maliszewski.