Warszawa nieugięta

9 listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym koncercie „WARSZAWA NIEUGIĘTA” w MCK PGE Giganty Mocy w Bełchatowie. Projekt został realizowany przez Fundację „Towarzystwo Projektów Edukacyjnych” we współpracy Łódzkim Kuratorem Oświaty i Delegaturą w Piotrkowie Trybunalskim.
Działania przewidziane w projekcie nakierowane były na upamiętnianie historii Warszawy w okresie II wojny światowej.  Warszawa w okresie II wojny światowej to nie tylko miasto cierpienia, ale przede wszystkim miasto bohaterów. Począwszy od żołnierzy wspieranych przez ludność cywilną broniących miasta przed uderzeniami armii niemieckiej we wrześniu 1939 roku, poprzez uczestników Armii Krajowej, bohaterską postawę Sprawiedliwych, starających się ocalić Żydów przez Zagładą oraz harcerzy dokonujących akcji małego sabotażu i akcji likwidacyjnych.

W koncercie wystąpili m.in. Renata Przemyk, Natalia Niemien, Ania Szafraniec i inni.