Wycieczka zawodoznawcza

Dzięki uprzejmości Dyrektora Oddziału PGO S.A. „Pioma - Odlewnia” Oddział w Piotrkowie Trybunalskim, panu Piotrowi Nowickiemu, członkowie Szkolnego Koła SIMP oraz uczniowie klasy drugiej szkoły branżowej mieli możliwość poznania specyfiki funkcjonowania Odlewni.

Piotrkowska Odlewnia należy do ścisłej czołówki największych producentów odlewów i odkuć w Polsce. Specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości odlewów staliwnych i żeliwnych. Jest marką rozpoznawalną na całym świecie.

18 listopada uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z kolejnymi etapami produkcji. Poznali dział Technologii, Modelarnię, Formiernię, Elektrostalownię, Oczyszczalnię oraz Dział Kontroli Jakości i Laboratorium.

Pan Bartosz Dąbal, Dyrektor Produkcji oraz pracownik Działu Technologii, pan Stanisław Kraiński wtajemniczyli naszych uczniów w kolejne etapy procesu produkcji. Obaj panowie wykazali się talentem dydaktycznym. Ciekawie i z humorem opowiadali o procesie produkcji, oglądanych maszynach i urządzeniach.

Dla uczniów, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, wycieczka była cennym doświadczeniem.

Za pomoc w zorganizowaniu wycieczki serdecznie dziękujemy pani  Magdalenie Kuli.