Wyjątkowa lekcja historii

Każdego roku miesiąc wrzesień w pamięci Polaków obfituje w wydarzenia ważne dla historii Naszego kraju. Przede wszystkim Polacy pamiętają o wybuchu II Wojny Światowej oraz sowieckiej agresji na Polskę w 1939 roku. Jest to więc czas wspomnień bohaterskich postaw polskich żołnierzy i ich ogromnego ducha walki.
W dniu 20 września 2022 r. w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa lekcja historii dla uczniów o tematyce historycznej, poświęcona agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku. Ta szczególna lekcja przeprowadzona została przez Pana dr Tomasza Szczepańskiego - kustosza Muzeum Katyńskiego w Warszawie. Dla upamiętnienia heroicznych postaw Polaków, wspominając tragizm wojny oraz losy walczących o Nasz ojczysty kraj, miesiąc wrzesień skłania z pewnością do refleksji wobec cierpienia i działań upamiętniających bohaterstwo Polaków.

Iwona Piwowarska