Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2
w Piotrkowie Trybunalskim

Konkurs wiedzy psychologicznej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który obchodzimy 10 października, zapraszamy do udziału w szkolnym „KONKURSIE WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ”.
 
Początkowo Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego nie miał określonego charakteru. Za generalne cele przyjęto upowszechnienie polityki zdrowia psychicznego oraz edukację społeczną w zakresie profilaktyki zaburzeń emocjonalnych i psychicznych. Według Światowej Organizacji Zdrowia zaburzenia psychiczne stają się jednym z głównych problemów zdrowotnych, powodujących niesprawność życiową ludzi. Wzrost ryzyka zachorowań jest nierozerwalnie związany z rozwojem cywilizacyjnym, dynamicznym tempem życia, przewlekłym stresem i długotrwałym brakiem wypoczynku. Taki tryb życia skutkuje pojawianiem się nerwic i innych zaburzeń lękowych, depresji oraz psychoz. Zaburzenia psychiczne wpływają na pogorszenie funkcjonowania w pracy, zagrażają rodzinie, wielokrotnie są przyczyną samobójstw.
Obecnie WHO szacuje, że zaburzenia psychiczne dotyczą już co piątej osoby na świecie.

Zadanie konkursowe polega na rozwiązaniu testu, w którym zawarte będą ogólne zagadnienia psychologiczne. 
Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie proszone są o zgłoszenie się do organizatorek konkursu (osobiście lub poprzez dziennik elektroniczny) lub zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSceMSqGBTTXa4Jh94JHFXxzgxyZ7rqG3VM-lCp4FVjuKS10Og/viewform?usp=pp_url


Zapisać można się do dnia 30.09.22r
Konkurs odbędzie dnia 10 października na 2 godzinie lekcyjnej w Auli Szkolnej.

 

Załączniki artykułu

REGULAMIN konkursu (pdf) 0.10mb, (Pobrań: 34)
powrót