Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2
w Piotrkowie Trybunalskim

Program stypendialny IKEA FAMILY

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Nasza szkoła zakwalifikowła sie do programu stypendialnego prowadzonego przez firmę IKEA.
 Kryteria przyznawania Stypendiów

1. Uczeń może ubiegać się o przyznanie Stypendium, jeśli spełnia łącznie trzy warunki:

a. potwierdzony miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny nie jest  wyższy niż 1500 zł (tysiąc pięćset złotych). Wartość ta uzyskiwana jest na podstawie dokumentów określonych w Zasadach dokumentowania i obliczania dochodu stanowiących załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu.

b. uzyskał średnią ocen w roku poprzedzającym przyznanie Stypendium nie niższą niż: 4,3 w gimnazjum, 4,0 w szkole średniej.
 
c. wykazuje się zaangażowaniem społecznym i ma osiągnięcia naukowe.

2. Decyzja o przyznaniu Stypendium wybranym uczniom jest podejmowana w oparciu o następujące dwa kryteria:

a. Kryterium nr 1. Udokumentowane zaangażowanie i aktywność społeczna w ciągu ostatniego roku (od 1 września 2015 r.) Do aktywności społecznej zalicza się między innymi: aktywna działalność w organizacjach i stowarzyszeniach nieformalnych; działalność w lokalnych organizacjach, w tym szczególnie w organizacjach ekologicznych, wolontariat np. w schronisku dla zwierząt, harcerstwo, aktywność w samorządzie szkolnym, działalność artystyczna pro bono np. dawanie koncertów charytatywnych, organizowanie występów artystycznych dla dzieci z domu dziecka, aktywność na rzecz kultury np. redagowanie gazetki szkolnej, organizowanie wystaw w szkole, aktywność w lokalnej organizacji pozaszkolnej z wyraźnymi osiągnięciami oraz inne podobne.

b. Kryterium nr 2. Udokumentowane osiągnięcia naukowe: w zawodach sportowych, konkursach artystycznych, olimpiadach przedmiotowych i tematycznych itp. w ciągu ostatniego roku (od 1 września 2015 r.).

3. Za każde kryterium Komisja przyznaje punkty:

Kryterium nr 1 (działalność na rzecz społeczeństwa): Wysokość punktów (maksymalnie 10 punktów) ustala Komisja po zapoznaniu się z Wnioskami uczniów. Im większe zaangażowanie ucznia, tym większa liczba punktów. Pod uwagę należy brać nie tylko charakter zaangażowania, ale także częstotliwość i poświęcony czas. Istotne i lepiej punktowane powinno być zaangażowanie poza terenem szkoły, które z zasady
jest trudniejsze.

Kryterium nr 2 (aktywność naukowa): Wysokość punktów (maksymalnie 5 punktów) ustala Komisja po zapoznaniu się z Wnioskami uczniów. Im więcej udokumentowanych osiągnięć i na wyższych szczeblach (np. wojewódzkim lub ogólnopolskim), tym więcej punktów.

4. Uczeń, którzy otrzymał w podsumowaniu mniej niż 8 punktów nie kwalifikuje się  do otrzymania Stypendium w ramach Funduszu.
 

 Tryb przyznawania Stypendiów

1. Uczeń ubiegający się o Stypendium składa Wniosek wraz z załącznikami w swojej Szkole.

2. Wnioski przyjmuje Koordynator szkolny. Termin przyjmowania Wniosków od Uczniów w szkołach: od 11 do 30 września 2016 r. do godz. 15:00.

3. Uczeń ma prawo uzupełnić zauważone przez Koordynatora braki we Wniosku i załącznikach w terminie 2 dni roboczych od otrzymania takiej informacji, jednak nie później niż do dnia 5 października 2016 r.

4. Uczeń, który nie rozliczył się ze środków otrzymywanych w poprzednich edycjach programu lub któremu cofnięto stypendium, nie może składać Wniosku o Stypendium w roku szkolnym 2016/2017.

5. Do Wniosku uczeń powinien obowiązkowo dołączyć: • zaświadczenie o wysokości średniej ocen z roku szkolnego 2014/2015 (oryginał
lub kopia, wysokość średniej ocen może być uwzględniona także w opinii wychowawcy); • opinię wychowawcy lub nauczyciela kierunkowego np. trenera. W przypadku zmiany szkoły lub jej stopnia, wymagana jest opinia nauczyciela z poprzedniej placówki; • dokument/-y poświadczające miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny ucznia (określone w załączniku nr 2 do Regulaminu - Zasady dokumentowania i obliczania dochodu) • dokumenty potwierdzające zaangażowanie społeczne (udział w akcjach, wolontariat itp.) oraz osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe (nagrody, wyróżnienia, dyplomy, zaświadczenia itp).

6. Wszystkie załączniki powinny być oryginałami albo kopiami oryginalnych dokumentów.

7. O przyznaniu Stypendium danemu uczniowi decyduje Komisja powołana przez dyrektora Szkoły.
 
8. Komisja, na podstawie zebranej punktacji, decyduje o liście rankingowej uczniów.

9. Jeśli na liście rankingowej co najmniej 2 uczniów otrzymało tę samą liczbę punktów i Szkoła nie otrzymała wystarczających środków na sfinansowanie im Stypendium, to w pierwszej kolejności o wyborze Stypendysty decyduje liczba punktów w kryterium nr 1 (działalność na rzecz społeczeństwa), w drugiej zaś liczba punktów w kryterium nr 2 (aktywność naukowa). Wysokość miesięcznego dochodu netto na jednego członka
rodziny i średniej ocen, jako kryteria niepunktowane, nie są brane pod uwagę przy ustalaniu kolejności uczniów na liście rankingowej.

10. Fundacja po zakończeniu procesu stypendialnego weryfikuje dokumenty. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości informuje o nich Koordynatora, który ponownie zwołuje Komisję.

11. Wysokość miesięcznej transzy Stypendium dla jednego Stypendysty wynosi 200 zł

(dwieście złotych).
 

Tryb realizacji Stypendiów

1. Stypendysta i jego opiekun prawny otrzymuje od Koordynatora informację o przyznanym Stypendium. W/w informacja może być przekazana zainteresowanym osobom dopiero po oficjalnym potwierdzeniu przez Fundację weryfikacji dokumentów i przyznania Stypendium.

2. Wypłacenie i realizacja Stypendium są możliwe tylko po przygotowaniu przez Koordynatora listy Stypendystów i udostępnieniu ich Fundacji (w sposób określony w pkt. IX) wraz z Protokołem.

3. Pieniądze przekazywane są przez Fundację na konto bankowe pełnoletniego ucznia, jego opiekuna prawnego lub innej osoby przez nich wskazanej. Numer konta podawany jest we Wniosku. Osobami uprawnionymi do dysponowania Stypendium są Stypendysta i jego opiekun prawny (w przypadku osób niepełnoletnich).

4. Stypendium przyznaje się na okres od 1 września 2016 r. do 9 czerwca 2017 r. Stypendium jest wypłacane co miesiąc, chyba że inną decyzję podejmie Fundacja, informując o tym Szkołę i ucznia. Wyjątkowo wypłata pierwszej, drugiej i trzeciej transzy Stypendium ma miejsce w listopadzie 2016 r., ze względu na okres prac Komisji i weryfikacji dokumentów przez Fundację

5. Stypendysta (lub jego opiekun prawny) wydatkuje przekazane przez Fundację środki zgodnie z ich przeznaczeniem, opisanym w pkt. XI Regulaminu wg następujących zasad:

a. wszystkie wydatki powinny być udokumentowane rachunkami/fakturami lub dowodami wpłat, wystawianymi na Stypendystę;

b. w przypadku wycieczek / wyjść / zajęć szkolnych zamiast faktury wydatek może być udokumentowany zaświadczeniem ze szkoły zawierającym szczegółowe dane o poniesionym wydatku;

c. w wyjątkowych przypadkach podstawą do rozliczenia jest paragon lub zaświadczenie potwierdzone przez Koordynatora, wymagana jest jednak wcześniejsza pisemna konsultacja Koordynatora z Fundacją (przed poniesieniem danego wydatku);

d. wszystkie środki ze Stypendium powinny być wydatkowane w okresie od 1 września 2016 r. do 9 czerwca 2017 r. W uzasadnionych przypadkach, po konsultacji z Fundacją i na pisemny wniosek Stypendysty lub jego opiekuna prawnego, okres ten może zostać wydłużony do 30 czerwca 2017 r.; e. faktury i inne potwierdzenia muszą pochodzić z okresu podanego w pkt. VI. 5. d.;

f. wszystkie pieniądze powinny być wydatkowane na terenie Polski.

6. Wymienione w pkt VI. 5. dokumenty powinny zostać przedstawione w kopiach.

7. W ramach Funduszu prowadzony jest dla chętnych konkurs na realizację projektów społecznych na rzecz lokalnego środowiska. Zasady konkursu są określone w osobnym dokumencie - Zasadach Programu Grantowego.
 

 Tryb rozliczania Stypendium

1. W oparciu o otrzymane od Koordynatora wzory dokumentów, Stypendysta przygotowuje Sprawozdanie z wydatkowania Stypendium i przekazuje je do Koordynatora dwa razy w roku – do 31 stycznia 2017 r. i do 9 czerwca 2017 r.
 
2. W przypadku obaw o prawidłowe rozliczenie Stypendium, Fundacja może wymagać miesięcznych raportów z wykorzystania środków.
 

Załączniki artykułu

Regulamin_IKEA_edycja_2016.2017 (pdf) 0.19mb, (Pobrań: 128)
powrót