VI Liceum Ogólnokształcące

W roku szkolnym 2021/2022 proponujemy klasy o następujących profilach:

NOWA KLASA SPOŁECZNO-MEDIALNA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: wiedza o społeczeństwie, język polski, język angielski, historia lub geografia.
Przedmiot uzupełniający: edukacja medialna

Jest to klasa stworzona dla osób, które nie tylko wiążą swoją przyszłość ze środkami masowego przekazu, ale również chcą pogłębić wiedzę z historii, wiedzy o społeczeństwie i języków obcych.
Program tej klasy pozwala na wyjątkowe połączenie kompetencji cyfrowych, sprawnego posługiwania się językiem polskim oraz językami obcymi, które są podstawą komunikowania się we współczesnym świecie.

Uczniowie:
- mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań historią,
literaturą, sztuką i teatrem;
- biorą udział w wydarzeniach kulturalnych np. wyjazdy na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych do Gdyni;
- mogą korzystać z kółek zainteresowań:  filmowego, fotograficznego, teatralnego, wokalno-muzycznego;
- nagrywają audycje w szkolnym radiu i prowadzą gazetkę „Trzy po trzy”;
- biorą udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi;
- wyrażają własne poglądy podczas debat i dyskusji.

KLASA HUMANISTYCZNO-JĘZYKOWA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: historia, język polski, język obcy.

Myślisz twórczo i jesteś osobą kreatywną? Wnikliwie obserwujesz życie społeczne? Pasjonujesz się literaturą? Interesuje Cię historia, świat współczesny, szeroko pojęta kultura? A może marzysz o poszerzaniu swoich umiejętności językowych? Wybierz klasę humanistyczno-językową! To klasa wielu możliwości, dla osób ciekawych świata, pragnących rozwijać swoje twórcze pasje i zdolności językowe. Nie przegap szansy, aby w przyszłości zostać studentem prawa, dziennikarstwa, historii, filologii klasycznej, neofilologii, kulturoznawstwa, pedagogiki, psychologii, socjologii, studiów artystycznych w szkołach teatralnych i filmowych, filozofii oraz wielu innych kierunków z dziedzin humanistycznych.

KLASA BIOLOGICZNO-CHEMICZNA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, język obcy.

Jest to klasa stworzona dla osób, które pragną samodzielnie wykonywać doświadczenia pozwalające lepiej zrozumieć świat przyrody, realizować projekty dostosowane do swoich zainteresowań oraz uczestniczyć w wykładach i zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych.
Absolwenci będą mogli podjąć studia wyższe na wielu atrakcyjnych kierunkach – takich jak np. medycyna, farmacja, ekologia, ochrona środowiska, biologia, chemia, biotechnologia, mikrobiologia, technologia żywności.

KLASA MEDYCZNO-SPORTOWA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: biologia, geografia lub chemia, język obcy.

Klasa umożliwia uczniom zdobycie umiejętności i doświadczenia sportowego oraz wszechstronnej wiedzy przyrodniczej ze szczególnym uwzględnieniem problematyki zdrowia człowieka. Dysponujemy dwiema nowoczesnymi salami gimnastycznymi oraz siłownią wewnętrzną i zewnętrzną. Posiadamy również nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią, strefę street workout do treningów siłowych oraz możliwość korzystania z krytej pływalni.

W naszej szkole masz do wyboru języki: angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski
Nauka w LO trwa 4 lata.