GAZETKA SZKOLNA

Warsztaty dziennikarskie są odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy pragną sprawdzić się w tego typu działalności twórczej. Uczniowie wyszukują informacje zawarte w różnych tekstach kultury, odróżniają fakty od opinii, dostrzegają perswazję.

Zajęcia niewątpliwie pobudzają aktywność i kreatywność uczniów. Autorzy artykułów stawiają na oryginalność i różnorodność tematyczną.

Redagowane teksty przybliżają życie szkoły, opisują problemy, z jakimi młodzi ludzie zmagają się na co dzień. Niejednokrotnie dają próbę odpowiedzi na kontrowersyjne pytania nurtujące licealistów. Młodzi dziennikarze piszą o tym, co ich interesuje, przybliżają świat mody, muzyki, literatury.

Wszystkich, chcących poszerzyć grono szkolnych zapaleńców, zapraszamy do sali A18.
Opiekę merytoryczną nad redakcją gazetki sprawują p. Anetta Polanin-Gruszka i p. Marta Sochacka.