Systematycznie zamieszczane filmy przedstawiające ofertę naszej szkoły :)
15-02-2019

KOLEJKA

Przedstawienie szkolnego koła teatralnego.
Dalekie jest to miasteczko
Pod śniegiem milczącym i gęstym
Wierzby co przy śnie moim trzymały straż
Każdej nocy jawią się w snach
Kochajcie teatr w sobie, a nie siebie w teatrze.
Konstanty Stanisławski

Poezja nie lubi pośpiechu. Aby się z nią zaprzyjaźnić, potrzeba przystanąć, „zachwycić się słowem niejednoznacznym, myślą niedopowiedzianą”. Czasami na początek, trzeba po prostu poezji się przyjrzeć i chcieć jej wysłuchać.

„Zbrodnia to niesłychana, Pani zabija pana”, czyli pieśni gminnej w naszej szkole echa.
Recenzja współczesnej inscenizacji ballady „Lilije” Adama Mickiewicza, przygotowanej przez koło teatralne ZSP Nr 2.

Kolejna inscenizacja dawnych dzieł literatury polskiej? – to budziło wątpliwości. Po co otrzepywać z kurzu jakże archaiczne ballady wieszcza Mickiewicza? Czy da się jeszcze zaskoczyć współczesnego widza takim tekstem? A jednak – premiera spektaklu przygotowanego przez teatr szkolny rozwiała wszelkie wątpliwości – wspaniałe, nietuzinkowe i zapadające w pamięć – takie były pierwsze komentarze tuż po jego obejrzeniu.