INTERDYSCYPLINARNE KOŁO NAUKOWE

Uczniowie należący do Interdyscyplinarnego Koła Naukowego wykonują wiele projektów naukowych, dzięki którym poszerzają swoją wiedzę i zyskują nowe umiejętności. Część z tych projektów to projekty realizowane w ramach konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Projekty z ostatnich lat to:
 "Virtual Reality Real Life" czteroosobowy zespół zajął trzecie miejsce w ogólnopolski konkursie Tech Minds i otrzymał grant w wysokości 25 tysięcy złotych na zakup sprzętu, oprogramowania oraz wdrożenie projektu, czyli wprowadzenie do szkoły technologii Wirtualnej Rzeczywistości.
-„Zgniatarka do puszek” grupa uczniów po raz kolejny znalazła się w dziesiątce najlepszych w kraju projektów w konkursie ”Konstruktorzy marzeń” organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
- „Kubek w kubek” uczennica liceum wykonała projekt z który zakwalifikowała się do finału na festiwalu naukowym „Nauki przyrodnicze na scenie” organizowanym przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Festiwal ten jest narodową edycją europejskiego festiwalu „Science on Stage”.
- trzech uczniów technikum wzięło udział w Turnieju Maszyn Wiatrowych. Turniej rozgrywany jest w całej Polsce pod egidą PGE.
- „Zrób coś z niczego” firmy dwie uczennice wzięły udział szkół w konkursie i zdobyły główną nagrodę czyli program „Fizyka” z serii Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze.

- "Pojazd o napędzie alternatywnym",  który znalazł się pośród 10 najlepszych projektów konkursu grantowego IKEA;
 - „Pomiar światła i dźwięku za pomocą smartfona” za który uczniowie otrzymali wyróżnienie, na festiwalu naukowym „Nauki przyrodnicze na scenie”;
 - „Jak działa działo dymne” za który otrzymali uczniowie nagrodę specjalną na festiwalu naukowym „Nauki przyrodnicze na scenie”. Festiwal ten jest narodową edycją europejskiego festiwalu „Science on Stage”;
 - „Innowacyjny kosz na bioodpadki” który znalazł się w dziesiątce najlepszych w kraju projektów w konkursie minigrantowym ”Konstruktorzy marzeń” organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.;
 -„Łazik do eksploracji planet układu słonecznego”, którym uczniowie zdobyli Grant Nowej Ery w X edycji ogólnopolskiego konkursu „Projektanci edukacji”.