Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2
w Piotrkowie Trybunalskim

VI Liceum Ogólnokształcące

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
      

KLASA POLITECHNICZNA - NOWA SPECJALNOŚĆ!

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: matematyka, fizyka, informatyka lub język obcy

Zapraszamy do odkrywania przyszłości w nowej specjalizacji liceum, jaką jest Sztuczna Inteligencja.
Jeśli interesują Cię najnowsze technologie, jeśli chcesz poznać tajniki projektowania i tworzenia inteligentnych systemów – oto specjalizacja dla Ciebie.


Na naszych zajęciach nauczysz się programować w językach takich jak Python. Poznasz narzędzia i biblioteki takie jak TensorFlow, Keras, NumPy i Pandas, używane do tworzenia zaawansowanych algorytmów uczenia maszynowego.
Dzięki naszym zajęciom będziesz miał możliwość zrozumienia, jak działa Sztuczna Inteligencja i jak jest wykorzystywana w różnych dziedzinach – na przykład w medycynie, finansach czy przemyśle.
Jeśli marzysz o pracy w jednej z najbardziej innowacyjnych branż, specjalizacja w Sztucznej Inteligencji jest dla Ciebie idealna.
Już teraz przygotuj się na przyszłość i zapisz się do naszej szkoły!

Jest to klasa stworzona dla osób, które fascynują się naukami ścisłymi, takimi jak matematyka lub informatyka. To droga rozwoju dla tych, którzy są ciekawi świata i nie boją się nowych wyzwań. Możesz realizować swoje zainteresowania i pasje poprzez uczestniczenie w różnorodnych kołach zainteresowań (np. robotyczne, programistyczne), doskonalić języki obce (np. poprzez program wymiany międzynarodowej Erasmus).
Po ukończeniu klasy politechnicznej absolwent będzie świetnie przygotowany do podjęcia studiów na różnych uczelniach takich jak uniwersytety, politechniki lub uczelnie techniczne.
 

KLASA SPOŁECZNO-MEDIALNA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: wiedza o społeczeństwie, język polski, język angielski, historia lub geografia.
Przedmiot uzupełniający: edukacja medialna

Jest to klasa stworzona dla osób, które nie tylko wiążą swoją przyszłość ze środkami masowego przekazu, ale również chcą pogłębić wiedzę z historii, wiedzy o społeczeństwie i języków obcych.
Program tej klasy pozwala na wyjątkowe połączenie kompetencji cyfrowych, sprawnego posługiwania się językiem polskim oraz językami obcymi, które są podstawą komunikowania się we współczesnym świecie.

Uczniowie:
- mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań historią,
literaturą, sztuką i teatrem;
- biorą udział w wydarzeniach kulturalnych np. wyjazdy na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych do Gdyni;
- mogą korzystać z kółek zainteresowań:  filmowego, fotograficznego, teatralnego, wokalno-muzycznego;
- nagrywają audycje w szkolnym radiu i prowadzą gazetkę „Trzy po trzy”;
- biorą udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi;
- wyrażają własne poglądy podczas debat i dyskusji.

 


 

 

KLASA HUMANISTYCZNO-JĘZYKOWA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: historia, język polski, język obcy.
 
Myślisz twórczo i jesteś osobą kreatywną? Wnikliwie obserwujesz życie społeczne? Pasjonujesz się literaturą? Interesuje Cię historia, świat współczesny, szeroko pojęta kultura? A może marzysz o poszerzaniu swoich umiejętności językowych? Wybierz klasę humanistyczno-językową! To klasa wielu możliwości, dla osób ciekawych świata, pragnących rozwijać swoje twórcze pasje i zdolności językowe. Nie przegap szansy, aby w przyszłości zostać studentem prawa, dziennikarstwa, historii, filologii klasycznej, neofilologii, kulturoznawstwa, pedagogiki, psychologii, socjologii, studiów artystycznych w szkołach teatralnych i filmowych, filozofii oraz wielu innych kierunków z dziedzin humanistycznych.
  

 


 

KLASA BIOLOGICZNO-CHEMICZNA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, język obcy.

Jest to klasa stworzona dla osób, które pragną samodzielnie wykonywać doświadczenia pozwalające lepiej zrozumieć świat przyrody, realizować projekty dostosowane do swoich zainteresowań oraz uczestniczyć w wykładach i zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych.
Absolwenci będą mogli podjąć studia wyższe na wielu atrakcyjnych kierunkach – takich jak np. medycyna, farmacja, ekologia, ochrona środowiska, biologia, chemia, biotechnologia, mikrobiologia, technologia żywności.

  

 KLASA MEDYCZNO-SPORTOWA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: biologia, geografia lub chemia, język obcy.

Klasa umożliwia uczniom zdobycie umiejętności i doświadczenia sportowego oraz wszechstronnej wiedzy przyrodniczej ze szczególnym uwzględnieniem problematyki zdrowia człowieka. Dysponujemy dwiema nowoczesnymi salami gimnastycznymi oraz siłownią wewnętrzną i zewnętrzną. Posiadamy również nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią, strefę street workout do treningów siłowych oraz możliwość korzystania z krytej pływalni.
 

 

W naszej szkole masz do wyboru języki: angielski, niemiecki, rosyjski
Nauka w LO trwa 4 lata.

Załączniki artykułu

wniosek23-24v2 (pdf) 0.60mb, (pobrań: 53)