Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2
w Piotrkowie Trybunalskim

VI Liceum Ogólnokształcące

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
      

KLASA SPOŁECZNO - MEDIALNA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: wiedza o społeczeństwie, język polski, język angielski, historia lub geografia.
.
W klasie społeczno medialnej uczniowie rozwijają swoją wiedzę i umiejętności medialne, łącząc dobrą tradycję z nowoczesnymi technikami edukacyjnymi. Pozwala to lepiej odnaleźć się w nowoczesnym świecie, przygotowuje do świadomego korzystania z nowych mediów oraz zwiększa ich szanse zawodowe  w przyszłości. 

Kształcenie w tej klasie obejmuje zarówno teorię, jak i praktykę w dziedzinach takich jak fotografia, film, grafika, animacja, reklama, produkcja audio-wizualna i inne. Absolwenci  posiadają umiejętności tworzenia treści w różnych formach, wykorzystywania nowoczesnego sprzętu i oprogramowania

Klasa medialno – społeczna przygotowuje do podjęcia studiów miedzy innymi na takich kierunkach jak: komunikacja społeczna, dziennikarstwo, Public Relations, historia sztuki, kulturoznawstwo, filozofia, politologia, filmoznawstwo i wielu innych
 

KLASA HUMANISTYCZNO-JĘZYKOWA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: historia, język polski, język obcy.
 
Myślisz twórczo i jesteś osobą kreatywną? Wnikliwie obserwujesz życie społeczne? Pasjonujesz się literaturą? Interesuje Cię historia, świat współczesny, szeroko pojęta kultura? A może marzysz o poszerzaniu swoich umiejętności językowych? Wybierz klasę humanistyczno-językową! To klasa wielu możliwości, dla osób ciekawych świata, pragnących rozwijać swoje twórcze pasje i zdolności językowe. Nie przegap szansy, aby w przyszłości zostać studentem prawa, dziennikarstwa, historii, filologii klasycznej, neofilologii, kulturoznawstwa, pedagogiki, psychologii, socjologii, studiów artystycznych w szkołach teatralnych i filmowych, filozofii oraz wielu innych kierunków z dziedzin humanistycznych.
  

 


 

 KLASA MEDYCZNO-SPORTOWA

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: biologia, geografia lub chemia, język obcy.

Klasa umożliwia uczniom zdobycie umiejętności i doświadczenia sportowego oraz wszechstronnej wiedzy przyrodniczej ze szczególnym uwzględnieniem problematyki zdrowia człowieka. Dysponujemy dwiema nowoczesnymi salami gimnastycznymi oraz siłownią wewnętrzną i zewnętrzną. Posiadamy również nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią, strefę street workout do treningów siłowych oraz możliwość korzystania z krytej pływalni.
 

 

W naszej szkole masz do wyboru języki: angielski, niemiecki, rosyjski, hiszpański
Nauka w LO trwa 4 lata.

Załączniki artykułu

wniosek_24_25 (pdf) 0.60mb, (pobrań: 103)