Laboratorium zmysłów

Dzięki międzyszkolnej współpracy udało nam się zorganizować obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.
Chcieliśmy w tym dniu pokazać jak ważne są zmysły w postrzeganiu świata oraz na jakie trudności napotyka osoba, której zmysły błędnie funkcjonują.
2 i 3 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim przygotowali dla swoich młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  grę stanowiskową „Laboratorium Zmysłów”.
Uczestnicy zabawy mierzyli się z takimi zadaniami, jak:
•    puzzle dotykowe
•    zapachy
•    slalom
•    memory dźwiękowe
•    nawlekanie
•    porządkowanie
•    kubki trzy
•    scrabble.
Była to okazja, by doświadczyć co się dzieje, gdy zmysł zawodzi lub funkcjonuje w ograniczonym stopniu.
Wierzymy, że było to dobre doświadczenie dla młodych uczestników, które pozwoli lepiej zrozumieć trudności osób z niepełnosprawnościami.
Szczególne podziękowania dla nauczycieli z sieci współpracy „Skuteczne Wspomaganie” oraz uczniów klasy II ABS oraz III ABS z ZSP2.

Bardzo dziękujemy
Organizatorki: