Laboratorium Zmysłów

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w pikniku organizowanym przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim w partnerstwie z ZSP 1 i ZSP 2.
Uczniowie zaproponowali serię zadań związanych z funkcjonowaniem zmysłów. Była to okazja, by doświadczyć jak to jest, gdy któryś z nich zawodzi.
Zmysły, które funkcjonują u człowieka w ograniczonym zakresie mogą powodować duże utrudnienia w życiu codziennym. „Laboratorium zmysłów” było dla dzieci okazją do zdobycia takich właśnie „zmysłowych doświadczeń”. Gra składała się z 12 stanowisk związanych ze słuchem, wzrokiem, węchem, dotykiem czy równowagą. Na uczestników zabawy czekały nagrody. Między innymi tatuaże wodne, dziecięcy makijaż, warkoczyki, słodycze i naklejki.
Dzięki uprzejmości Muzeum w Piotrkowie Trybunalski impreza odbyła się na dziedzińcu dawnego Zamku Królewskiego (Plac Zamkowy 4) dnia 3 czerwca 2022 roku, w godzinach 10.00-12.00.
Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu – nauczycielom i uczniom - bardzo dziękujemy za życzliwość i wsparcie.
Wierzymy, że przy okazji dobrej zabawy były to dla dzieci cenne i wartościowe doświadczenia.
A Nasi uczniowie spisali się wzorowo. Jesteśmy dumne.
Organizatorki