VIII Konkurs Mechaniczny

19 kwietnia br odbył się VIII Konkurs Mechaniczny, którego celem było rozbudzenie motywacji do pogłębiania wiedzy technicznej, rozwijanie zainteresowań mechaniką oraz stworzenie możliwości współzawodnictwa.
Jak co rocznie konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
W konkursie  wzięli udział uczniowie z sześciu szkół:

- Szkoły Podstawowej w Parzniewicach,
- Szkoły Podstawowej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Bujnach,
- Szkoły Podstawowej im. płk. W. Kucharskiego „WICHRA” w Błogiem Rządowym,
- Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim,
- Szkoły Podstawowej im. J. Pawlikowskiego w Rozprzy,
- Szkoły Podstawowej im. gen. L. Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej.

Etap pierwszy konkursu to część teoretyczna – test online , w której sprawdzano wiedzę z zakresu podstaw techniki oraz ogólnej wiedzy mechanicznej. Nie zabrakło też pytań z przepisów ruchu drogowego.
Drugi etap czyli część praktyczna, polegała na wykonaniu dwóch zadań montażowych („montaż elementów łącznych w kostce” oraz „montaż imadła do rur”. Zadania te były wykonywane na czas.
Pomiędzy pierwszym, a drugim etapem konkursu odbył się mini – quiz pt.: „Czy znasz ten zawód?” przygotowany przez szkolnego doradcę zawodowego mgr Joannę Adaszek. Zwycięzcami quizu zostali:
- Jakub Kaflowski ze szkoły Podstawowej im. gen. L. Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej
- Alicja Kiereś ze Szkoły Podstawowej  im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Bujnach.

Zwycięzcami VIII KONKURSU MECHANICZNEGO zostali:

I miejsce – Kamil Broniarczyk ze Szkoły Podstawowej w Parzniewicach
II miejsce – Maciej Gałązka ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich
III miejsce – Alicja Kiereś ze Szkoły Podstawowej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Bujnach.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.
Sponsorami nagród były firmy: MBL Poland Sp.z o.o., PGO S.A. Odział w Piotrkowie Trybunalskim, Zamet Industry w Piotrkowie Trybunalskim, firma Kserox .
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Pozostali uczestnicy VIII-go Konkursu Mechanicznego otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia.

Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele ZSP nr 2: Mariusz Sobański, Mieczysław Włóka, Joanna Adaszek, Lidia Nowak odpowiedzialna za dekorację oraz Renata Klepacz i Emilia Chęcińska odpowiedzialne za catering .

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie już za rok.