Z wizytą w Łodzi - 18 XI 2021 r.

O tym jak wiele obliczy ma CYBERPRZEMOC mogli przekonać się na własne oczy uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. W ostatni czwartek 18 listopada 2021 roku Teatr Powszechny w Łodzi zaprezentował spektakl „Otagowani”, zrealizowany w ramach cyklu „Dziecko w sytuacji”, którego integralną częścią były warsztaty w których aktywnie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
Historia przedstawiona w spektaklu była pretekstem do opowiedzenia o czymś więcej, o dużo szerszym problemie nakręcania mechanizmu przemocy. O wszystkim tym, co przychodzi człowiekowi coraz łatwiej w anonimowej rzeczywistości internetu.

Następnie odwołując się do idei wielokulturowej „Ziemi Obiecanej” uczniowie „PIOMY” zwiedzili wraz z przewodnikiem wnętrza Muzeum Miasta Łodzi, który ukazał podczas tej niezwykłej lekcji historię imperium rodziny Poznańskich w kontekście zmian, jakie nastąpiły w wielkoprzemysłowej Łodzi.

Słynne motto Łodzi z okresu dwudziestolecia międzywojennego głosi:
„Jeśli chcesz ujrzeć przeszłość Polski – jedź do Krakowa. Jeśli chcesz zobaczyć teraźniejszość – jedź do Warszawy. Ale jeśli chcesz zobaczyć przyszłość Polski – jedź do Łodzi!”