Współpraca piotrkowskiego ZSP Nr 2 z firmą MBL Poland Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

IMG_1102_DxO [1600x1200]
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim jest szkołą o bogatych tradycjach kształcenia technicznego i zawodowego. Na kolejnym etapie swojej działalności edukacyjnej szkoła pozyskała interesującego partnera: firmę MBL Poland Sp. z o.o., znaną jako wiodący dostawca standardowych i zindywidualizowanych rozwiązań dla branży rehabilitacyjnej.

Zgodnie z umową o współpracy firmy MBL Poland Sp. z o.o. (reprezentowanej przez prokurent Marzenę Soból-Zysiak, prokurent Annę Wonko i kierownika produkcji Macieja Antosika) oraz piotrkowskiej ZSP nr 2 (z dyrektor Lidią Łopusiewicz) od 1 września 2015 r. w siedzibie MBL Poland Sp. z o.o., praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne odbywają uczniowie szkół funkcjonujących w ramach ZSP nr 2: Zasadniczej Szkoły Zawodowej (klasa o profilu operator obrabiarek skrawających) i Technikum Budowy Maszyn (klasa o specjalności technik mechanik na podbudowie kwalifikacji M.19). W całym cyklu kształcenia MBL Poland Sp. z o.o. zapewnia im dostęp do hal produkcyjnych wyposażonych w najnowocześniejsze maszyny na poziomie światowym, w tym – obrabiarki sterowane numerycznie. W miarę rozwoju współpracy planowane są dodatkowe szkolenia i stypendia dla najlepszych uczniów.
Ta interesująca oferta od początku cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Uczniowie nie kryją rosnącego zainteresowania profilem kształcenia i ciekawą, w pełni praktyczną nauką zawodu w przyjaznej im firmie reprezentującej światowe standardy. Takie przygotowanie w połączeniu z prowadzonym z szkole nauczaniem języków obcych (niemieckiego i angielskiego) w zakresie zawodowym wydatnie zwiększa kompetencje i szanse absolwentów. Tak dobrze wykształceni fachowcy z pewnością bez problemów znajdą w przyszłości dobrą pracę.