W dniu 14 października2016 roku w auli naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem obecnych i emerytowanych nauczycieli oraz pracowników administracji i zaproszonych gości.
Część oficjalną otworzyła dyrektor ZSP Nr 2 – p. Lidia Łopusiewicz, która podziękowała nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły za pracę, poświęcenie i serce, które wkładają w edukację i wychowanie młodzieży. Wręczając nagrody tym, którzy wyróżnili się
w pracy zawodowej, podkreśliła ich zaangażowanie, kreatywność i życzliwość. Reprezentująca WODN  p. Jadwiga Szymczyk  w ciepłych słowach wyraziła podziw dla ciężkiej i odpowiedzialnej pracy nauczycieli.

Uczniowie pod opieką p. Izabeli Dróżdż, p Aldony Kacpury,  p. Iwony Klukowskiej,
p. Katarzyny Patryarchy przygotowali część artystyczną, której mottem przewodnim były słowa: „Mądrość jest nieskończona; im bardziej się w nią zagłębisz, tym bardziej jej potrzebujesz”. Młodzi ludzie przypomnieli zasługi i dokonania Komisji Edukacji Narodowej. Powiedzieli o roli, jaką pełni współczesny nauczyciel w drodze kształcenia i rozwoju społeczeństwa. Miłym zaskoczeniem były życzenia dla nauczycieli w formie krótkiego filmu, który nagrali członkowie Samorządu Uczniowskiego.

Nad oprawą muzyczną czuwała tradycyjnie p. Iwona Stępeń, zaś obsługę techniczną zapewnili: Szymon Kraś i Przemek Wójtowicz z 4aT.

Spotkanie zostało uwiecznione na pamiątkowej fotografii. Następnie wszyscy zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek.