SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY W JĘZYKU NIEMIECKIM „ADVENTSKALENDER”

W grudniu 2016 r. uczniowie ZSP Nr 2 w Piotrkowie Tryb.uczestniczyli w szkolnym konkursie plastycznym z języka niemieckiego „  Adventskalender”.

Zadaniem uczniów było samodzielnie wykonanie w dowolnym formacie kalendarza adwentowego,w którym należało ukryć słownictwo dotyczące wybranej kategorii tematycznej.
    Celem konkursu było poznanie adwentowych i bożonarodzeniowych tradycji w krajach niemieckojęzycznych, popularyzowanie języka niemieckiego wśród młodzieży,poszerzenie i utrwalenie słownictwa z zakresu różnych kręgów tematycznych,wzbudzenie zainteresowania i szacunku dla odmiennych kultur i tradycji innych krajów,  inspirowanie młodzieży do podejmowania nowych wyzwań pobudzających ich kreatywność poprzez korzystanie z różnych źródeł informacji, rozwijanie talentów plastycznych oraz integrowanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin.
    Komisja konkursowa, w skład której weszli nauczyciele języka niemieckiego naszej szkoły, biorąc pod uwagę oryginalność , pomysłowość i estetykę wykonania oraz bogactwo językowe  i poprawność językową, wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Magdalena Rybak kl.I c LO
        II miejsce – Maciej Nowak  kl.III d T
        III miejsce – Iga Szymańska kl.I a T
                     Lidia Pabich kl.III c LO

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali bardzo dobre i celujące oceny z języka niemieckiego , a laureaci – pamiątkowe dyplomy.
    Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka niemieckiego ZSP Nr 2.