Deutsch Plus w ZSP nr 2

deutsch plus
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim współpracuje od roku z Goethe Institut w Warszawie włączając się aktywnie w projekt Deutsch Plus.
Celem projektu jest zainteresowanie uczniów językiem niemieckim i kulturą Niemiec, ”Aktivisten online” - to jedna z form projektu Deutsch Plus, która jest obecnie realizowana.

W ramach tego projektu 25.11.2020 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła już kolejny raz w spotkaniu online z „aktywistą” Goethe Institut. Johannes – student z Monachium przedstawił nam ciekawą prezentację o sobie, zainteresowaniach, życiu studenckim oraz o swoim rodzinnym mieście. Młodzież miała okazję kontaktu z żywym językiem niemieckim oraz poszerzenia swojej wiedzy o życiu w Niemczech. Dla naszego gościa został przygotowany quiz o Polsce.  Miejmy nadzieję, że to spotkanie stanie się impulsem do dalszej wytrwałej nauki języka niemieckiego.

Koordynatorką projektu jest pani Dorota Pstrokońska.