DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA BIBLII

„Niech mnie ucałuje pocałunkami swych ust!
Bo miłość twa przedniejsza od wina.
Woń twych pachnideł słodka,
olejek rozlany - imię twe [...]
O jak piękna jesteś, przyjaciółko moja,
jak piękna,
oczy twe jak gołębice
za twoją zasłoną”!
29 września uczniowie z klasy III C: Widja Stolarska, Aleksandra Ojeda, Robert Alberciak, Maciej Inowłodzki oraz Marcin Filipek z klasy II A LO pod opieką pani Marii Piechockiej
i Joanny Ziętek uczestniczyli w Dniu Głośnego Czytania Biblii.
Uroczystość została zorganizowana przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli,  Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim.
Program spotkania rozpoczął się od przedstawienia rysu historycznego, literackiego
i teologicznego jednej z ciekawszych i piękniejszych ksiąg Starego Testamentu - Pieśni nad pieśniami. Prezentację multimedialną przygotowała uczennica jednej z piotrkowskich szkół średnich.
Kolejnym punktem programu było głośne odczytanie tekstu Pieśni nad pieśniami
w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Ostatnim elementem spotkania było podsumowanie konkursu plastycznego „Miłosierdzie
w Biblii” - wręczenie nagród i wyróżnień dla uczniów i opiekunów (nauczycieli).
Biblioteka przygotowała także prezentację nagrodzonych uczniowskich prac oraz okolicznościową wystawę „Biblia w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej”.
Koordynatorką przedsięwzięcia była pani Ewa Swięconek.