Dzień kundelka - podziękowanie za udział

Serdeczne podziękowania dla uczniów ZSP2 za udział w akcji charytatywnej „Dzień kundelka” i zebranie karmy dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim.
Inicjatywa spotkała się z szerokim zainteresowaniem. W akcję zaangażowali się również pracownicy szkoły. Szczególne podziękowania dla pani Lilianny Rękorajskiej, która jako pierwsza przekazała puszki z karmą dla piesków, zachęcając młodzież do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu.

Wizyta w schronisku przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze. Najpierw przywitał nas Boni - uroczy czarny kocur wygrzewający się na kaloryferze, głasków i miziania nie było końca! Następnie pani Marysia opowiedziała nam kilka zabawnych historii. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje ze schroniskiem. Co roku uczestniczymy w akcji „Wigilia dla Zwierząt”. Zachęcamy również do zbiórki aluminiowych puszek po napojach. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży surowca kupujemy karmę dla naszych futrzanych przyjaciół. Pojemnik na puszki znajduje się w holu przy wyjściu na boisko.

Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły dotyczące różnych sposobów niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom, koniecznie podzielcie się z organizatorkami akcji charytatywnych – p. Beatą Łuszczyńską, p. Beatą Ryżewską,  p. Barbarą Krawczyk.

" Dobre uczynki to niewidzialne zawiasy we wrotach nieba. "  Wiktor Hugo

Tekst i zdjęcia: Beata Ryżewska