Goście z Izraela w naszej szkole

29 maja br. odwiedzili nas goście z Izraela: Riva Klein, dyrektor Referatu Edukacji Urzędu Miasta Ness Ziona, i dr Dina Feldman.

Ich kilkudniowa wizyta w Piotrkowie to seria spotkań z koordynarorami i wolontariuszami programu partnerskiej wymiany między szkołami obu naszych miast. Nauczyciele i uczniowie będą mieli wiele okazji, by poznać się i polubić – teraz przygotowujemy grunt pod te okazje.

Oprócz serdecznych, inspirujących rozmów odbyliśmu dziś wspólny spacer, pokazując gościom naszą szkołę: pracownie przedmiotowe, sale gimnastyczne, czytelnię, aulę, siłownię, boisko i radiowęzeł. Uczniowie TBM przedstawili prezentację multimedialną na temat szkoły – goście byli pod wrażeniem naszych dokonań, w tym zwłaszcza opieki, jaką otoczyliśmy misyjną placówkę w Rwandzie. Wspólnie wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego (zwiedzając aulę, trafiliśmy akurat na próbę)

Goście z Ness Ziona odwiedzają w tych dniach kilka piotrkowskich szkół, piotrkowskie Muzeum i Miejską Bibliotekę Publiczną, od lat funkcjonującą w dawnej Wielkiej Synagodze. W programie wizyty jest także wyjazd do Wolborza oraz spotkanie z władzami naszego miasta.