Gościliśmy nauczycieli z Hiszpanii i Portugalii

W ramach projektu "Erasmus +" nasza szkoła gościła dwóch nauczycieli z zagranicy - Simo Bennassara z Hiszpanii i Anę Castro z Portugalii. Jest to początek współpracy między trzema krajami. Założenia projektu dotyczą wzbogacenia procesów nauczania oraz uczenia się języka angielskiego.
Wspołpraca polega na wymianie doświadczeń, tworzeniu scenariuszy lekcji, porównaniu metod nauczania i testowania nowych sposobów nauczania na uczniach trzech parterskich szkół, z wykorzystaniem nowoczesnej technologii cyfrowej.

Po obserwacji lekcji goście przygotowali dwuczęściową prezentację. Pierwsza część była tradycyjna prowadzona przez Anę, natomiast druga, prowadzona przez Simo, skupiała się na interakcji z uczniami, poprzez zastosowanie aplikacji na telefony komórkowe do nauki języka angielskiego. Kolejny etap projektu to wyjazd naszych nauczycieli do Hiszpanii i Portugalii. Ostatnim elementem będzie wymiana młodzieży - nasi uczniowie udadzą się do szkół w Hiszpanii i Portugalii, natomiast my podejmiemy u siebie młodzież z tych krajów.

Opiekunami naszych gości byli nauczyciele języka angielskiego - Anna Fijałkowska i Tomasz Rogoziński.

Reportaż o wizycie przygotowała Telewizja Piotrków. Początek od 07:40 :