Gra szyfrów

Dnia 10 X 2022 roku uczniowie ZSP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim wzięli udział w projekcie Instytutu Pamięci Narodowej „Gra szyfrów”.
„Gra szyfrów” to projekt gamingowy przygotowany jako gra FPP, składająca się z czterech misji. Rozwiązania zastosowane w grze powstały na bazie materiałów źródłowych lub zostały dokładnie odwzorowane z historycznych eksponatów. Misje graczy to udokumentowane wydarzenia historyczne, a każdy z bohaterów ma inne, kluczowe dla wyników bitwy zadanie.

Ta pierwszoosobowa gra 3d z elementami skradania oraz rozbudowanymi zagadkami wprowadza gracza w świat wojny, która zdefiniowała Europę. Jej fabuła rozpoczyna się pod koniec 1920 r. Uczniowie naszej szkoły mieli dziś możliwość łamania bolszewickich szyfrów wcielając się w autentyczne postacie żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku.