„Kochamy jesień”

Kolorowa rywalizacja w Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim
Dn. 23.11.2023 r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu odwiedzili pod hasłem „Kochamy jesień” seniorów w Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim. Jesień jest piękna: kolorowa, romantyczna, sentymentalna, sprzyja pielęgnowaniu wspomnień. SKW nawiązując do poprzedniego wiosennego spotkania z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej (dn. 23.03.2023 r.) przygotował nowy program integracyjno-rozrywkowy, tym razem celem odwiedzin była dobra zabawa w kolorowym nastroju jesieni. Ponownie zagraliśmy z seniorami w ramach rywalizacji dwóch drużyn (pomarańczowej i czerwonej) w różne gry i zabawy. W sumie drużyny wzięły udział w 7 konkurencjach. Rywalizacja była bardzo zagorzała i wielokrotnie jury miało problem przy ocenie, ze względu na wyrównany i wysoki poziom osiągnięć obu drużyn oraz ich silne zaangażowanie we współzawodnictwo. Ostatecznie przewagą 1 punktu zwyciężyła drużyna „pomarańczowych”. Spotkaniu towarzyszyła muzyka: przeróżne przeboje jesienne znanych polskich wykonawców, wspólne śpiewanie, a nawet taniec do melodii znanych piosenek z tematem jesieni w tle. Szkolny Klub Wolontariatu w imieniu naszej całej szkoły wręczył podopiecznym Domu Pomocy Społecznej słodkie upominki – nagrody za udział w jesiennej rywalizacji, a także na pamiątkę spotkania rękodzieło – fantazyjny obraz jesienny wykonany techniką kolażu. Pozdrawiamy i dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie naszych odwiedzin, dobry humor oraz za wspólną zabawę. To był barwnie i optymistycznie spędzony czas. Do zobaczenia!