Kolejne spotkanie z gośćmi z USA :)

W dniu 9.11.2023 r. w ramach stałej współpracy z chrześcijańską fundacją Poem w ZSP2 w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się kolejne spotkanie z gośćmi z USA .
"Basically we want to teach some formal and informal ways of expressing thoughts and opinions clearly in English" - chcemy uczyć formalnych i nieformalnych sposobów klarownego wyrażania myśli i opini w języku angielskim - Olivia Johnson wskazuje debatę jako najefektywniejszą metodę aktywizującą uczniów do mówienia w języku obcym.

Zajęcia były prowadzone w taki sposób, że uczniowie nie mieli problemów ze swobodnym wypowiadaniem się w języku angielskim. Tematami gorliwej dyskusji, między innymi, były: nauczanie zdalne czy stacjonarne, kot czy pies, KFC czy McDonald's, bycie nastolatkiem czy dzieckiem.
Uczniowie nie tylko mieli wspaniałą okazję do praktycznego użycia języka angielskiego, ale również mogli spróbować przepysznych ciastek upieczonych przez naszych zagranicznych gości.