Matura i …. co dalej?

Dnia 3 listopada uczniowie klas maturalnych VI Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Budowy Maszyn uczestniczyli w interesującym spotkaniu z panią Marzanną Antoniak – pracownikiem piotrkowskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

Wykład połączony z prezentacja multimedialną dał uczniom niepowtarzalną okazję by zastanowić się, jakie należy podjąć kroki w dalszej drodze planowania własnej kariery zawodowej. Uczestnicy wykładu zostali zapoznani z obecną sytuacją na krajowym rynku pracy - prelegentka zaprezentowała zawody deficytowe, nadwyżkowe oraz skupiła uwagę słuchaczy na profesjach postrzeganych jako „zawód przyszłości”.
Pani Marzanna Antoniak w końcowej części prezentacji przedstawiła uczniom sporządzony przez pracodawców ranking polskich uczelni wyższych, a także zaakcentowała ważną kwestię - jak zaplanować działania mające na celu poszukiwanie odpowiedniej pracy.