Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Corocznie 1 marca obchodzimy polskie święto państwowe poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Jest ono wyrazem hołdu dla żołnierzy działających w konspiracji oraz świadectwem męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej
i przywiązania do polskiej tradycji.
Uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” i upamiętnienia ich postaw zaangażowali się w różne przedsięwzięcia i konkursy poświęcone bohaterom podziemia antykomunistycznego. Katarzyna Malec (III A/LO), Krzysztof Wnęk (III F/LO), Yevhenii Koliada (I A/LO) reprezentują naszą szkołę w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni; Natalia Lebelt (III A/LO), Oliwia Lebelt (III A/LO), Małgorzata Sawicka (III B/LO), Aleksandra Łągiewska (III B/LO) reprezentują szkołę w wojewódzkim konkursie pn. "Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej"; Jan Fussy (III F/LO, Natalia Lebelt (III A/LO), Małgorzata Sawicka (III B/LO) wezmą udział w drugim etapie VIII edycji konkursu "Żołnierze Wyklęci Obudźcie Polskę!".