Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Od 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Byli oni uczestnikami ruchu partyzanckiego określanymi jako „żołnierze wyklęci”, „żołnierze drugiej konspiracji” czy jako „żołnierze niezłomni”.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu współczesnych pokoleń dla żołnierzy polskiej konspiracji za świadectwo ich męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych.

Pamiętając o „Niezłomnych” uczniowie klasy 4 AB/LO: Natalia Lebelt, Małgorzata Sawicka, Julia Kuśmierek, Aleksandra Łągiewska i Mykyta Boltenkov w dniu dzisiejszym uczestniczyli w IX edycji konkursu wiedzy historycznej „ Żołnierze Wyklęci Niezłomni Bohaterowie” (etap szkolny). W etapie regionalnym (drugim) tego konkursu udział wezmą: Natalia Lebelt, Małgorzata Sawicka i Mykyta Boltenkov. Konkurs jest objęty patronatem IPN/o. w Łodzi.