Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2
w Piotrkowie Trybunalskim

Nasi uczniowie szkolą się w druku 3D

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Nasi uczniowie mogą poznawać w praktyce możliwości związane z drukiem 3D. Wszystko dzięki realizacji projektu "Wysoka jakość kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim".
W kursie druku 3D wzięło dotąd udział 50 uczniów, podzielonych na kilka grup. Uczestnicy mogli poznać cały proces drukowania 3D - od projektu do gotowego wydruku. W programie szkolenia znalazły się m.in. omówienie i zasady działania drukarek 3D, generowanie plików wykonawczych, obsługa i konserwacja drukarek. W ramach ćwiczeń praktycznych każdy uczestnik mógł wydrukować również własny przedmiot na drukarce 3D. Zajęcia praktyczne odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Szkolenie dla kolejnych grup zostanie przeprowadzone w lutym 2021 r.

Projekt "Wysoka jakość kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim" współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014 - 2020.

powrót