Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych…

1
W sobotę 18 listopada 2017 r. uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim odprawionej w intencji zmarłych nauczycieli i uczniów.
Wzięli w niej udział przedstawiciele władz miasta, delegacje szkół, rodziny i przyjaciele zmarłych. Rangę uroczystości podkreślała obecność szkolnych pocztów sztandarowych.
Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentowali uczniowie w poczcie sztandarowym: Klaudia Gajecka (kl. IIc LO), Magdalena Rybak (kl. IIc LO), Maciej Bajon (kl. Ic LO) oraz nauczyciele: p. Barbara Krawczyk i p. Maryla Piechocka. Po Mszy Św. uczniowie wraz z nauczycielami wzięli także udział w konferencji pt.: „Piotrków u progu IX stulecia”, której to przewodniczył Wiceprezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego - pan Andrzej Kacperek.