Nowi wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu w Centrum „SZANSA”

W dniu 7 października 2022 r. odbyło się spotkanie informacyjno-warsztatowe w Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym „SZANSA” w Piotrkowie Trybunalskim.
Spotkanie zostało zorganizowane dla nowych wolontariuszy naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu, którzy to pod opieką pani Barbary Krawczyk oraz pani Katarzyny Krawczykpo raz pierwszy odwiedzili Centrum. Spotkaniuprzewodniczył pan Maksymilian Stanke, który koordynuje pracą wolontariuszy Stowarzyszenia.
Celem spotkania było pozyskanie nowych członków „Koła Wolontariatu Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „SZANSA”, a tym samym poszerzenie współpracy z naszą szkołą i pozyskanie nowych wolontariuszy  naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu, którzy będą uczestniczyćw spotkaniach integracyjnych z młodzieżą niepełnosprawną ruchowo i/lub intelektualnie w Centrum „SZANSA”. Uczniowie zapoznali się z procedurami, w jaki sposób mogą zostać wolontariuszami, obejrzeli przygotowaną dla nich prezentację, dowiedzieli się, co będzie należało do ich obowiązków, zwiedzili cały ośrodek, poznali podopiecznych Centrum oraz porozmawiali z wolontariuszami Stowarzyszenia.