Odwiedziliśmy Politechnikę Częstochowską

W ramach kolejnej odsłony współpracy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim z Politechniką Częstochowską, uczniowie technikum samochodowego wzięli udział w zajęciach warsztatowych zorganizowanych na terenie uczelni.

Spotkanie, które odbyło się 9 listopada, składało się z części wykładowej i laboratoryjnej. Wykład był wprowadzeniem do jakże aktualnej obecnie tematyki:  nowoczesnych metod zasilania pojazdów samochodowych.
W części warsztatowej uczniowie: wykonywali badania wydajności silnika, sprawdzali dane techniczne pojazdów, analizowali budowę samochodu hybrydowego.
            Dla uczniów, dla których samochody to pasja, była to doskonała okazja do zdobycia wiedzy i cennego doświadczenia.
Dziękujemy gospodarzom- Politechnice Częstochowskiej, za serdeczne przyjęcie i przekazaną wiedzę.