Otrzęsiny 2022: Na Olimpie

12 października 2022 sala gimnastyczna w ZSP Nr 2 zamieniła się na kilka godzin w starożytną górę Olimp, gdzie boginie i bogowie, muzy i herosi przeprowadzili otrzęsiny klas pierwszych.
Całą imprezę z lekkością i pełnym profesjonalizmem poprowadził Zeus (Jakub Nieśmiałek) ze swoją małżonką Herą (Julką Gajdą).

Pierwszą konkurencją była prezentacja boskich klas. Jury w składzie p. dyrektor Lidia Łopusiewicz, p. pedagog Michał Zielonka i członek SU Mikołaj Klimczyk oceniało show odzwierciedlające kierunek kształcenia, charaktery i zainteresowania prezentowanych klas.

W wyzwaniu „Mądra głowa”  uczestnicy musieli wykazać się znajomością wiedzy o szkole. Arystoteles (Franek Gwadera) w humorystyczny sposób poprowadził quiz o naszej szkole. Apollo (Oliwier Ludwig) ze swoimi muzami (Kasia Honcharuk, Justyna Rytych) zlecił klasom „Pokaz mody antycznej”. Uczniowie zaprezentowali widowni swoje stroje w stylu starożytnej Grecji. A wszystko to w takt muzyki...

Następną konkurencję poprowadziła muza Terpsychore (Kasia Honcharuk), której znudziły się tańce antyczne. Reprezentanci klasy Ic LO, Id LO i Ia T zatańczyli dla niej mix współczesnych hitów.

Kolejne wyzwanie wymagało od pierwszoklasistów nie lada siły fizycznej. Najbardziej wysportowane osoby z klasy Ic T, Id T i Ie T ścigały się w workach pod czujnym okiem Herkulesa (Jakuba Ostrowskiego). W wyniku zaciętej walki na Olimpie odbyła się dogrywka, w której muza Kalliope (Magda Skoczek) sprawdzała talenty wokalne dwóch klas. Zwycięzcą okazała się Ib LO.

Na zakończenie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, otrzymali dyplomy i słodki upominek.
Jak zawsze był to dzień pełen śmiechu,radości i dobrej zabawy.