Otrzęsiny klas pierwszych, czyli Pioma na Dzikim Zachodzie  :)

W ostatni wtorek przenieśliśmy się na Dziki Zachód.

Wszystko po to, by sprawdzić, czy nasze najmłodsze plemiona są twardzielami i czy wiedzą, co to znaczy wziąć byka za rogi. Krótko mówiąc: czy są gotowi zostać pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Dzięki oprawie plastycznej i piosence country każdy mógł poczuć się kowbojem .
Młodzież została poddana kilku próbom. Pierwszym zadaniem pierwszaków była prezentacja profilu klasy. Tu wszyscy wykazali się kreatywnością, muzykalnością  i poczuciem humoru. Sprawdziliśmy też ich umiejętności przetrwania na Dzikim Zachodzie. Było łapanie zwierzyny na lasso, pościg za groźnym przestępcą, szukanie złota, strzelanie z łuku.. Wiele zabawy dostarczył wszystkim kowbojski taniec. Ostatnią konkurencją było sprawdzenie zdolności obserwacji życia szkolnego. Tę część imprezy zakończył brawurowy układ taneczny.
Po podliczeniu punktów zwycięzcą tegorocznych Otrzęsin okazała się klasa 1C TBM. Na drugim miejscu znalazła się klasa ID LO, a na trzecim klasa 1F TBM. Nagrodą były słodkie upominki. Bez względu na wyniki, wszystkie klasy pierwsze dostały pamiątkowe dyplomy i zapewnienie, że następnego dnia nauczyciele nie będą ich pytać na ocenę.
Otrzęsiny przygotował i przeprowadził Samorząd Uczniowski pod opieką pp. Iwony Klukowskiej i Katarzyny Patryarchy. Imprezę prowadzili Zuzanna Tatara  i Mikołaj Klimczyk (przewodniczący SU). Oprócz nich udział wzięli: Melania Szulc, Natalia Nowak, Nikola Gajewska, Zuzanna Frankiewicz, Wiktoria Barceluk, Ola Jeż, Maja Zygmuntowicz, Karolina  Ryś, Radek Misztela i Amadeusz Kafar. Obsługą techniczną zajęli się: Marcel Patek, Jakub Danielewicz, Miłosz Misztela.  Dekoracje wykonała p. Lidia Migdał-Nowak.