Otrzęsiny na ludową nutę

17 października w naszej szkole odbyły się tradycyjne Otrzęsiny. Tym razem – na ludową nutę. Aby wprowadzić młodzież w ten klimat, Samorząd Uczniowski przygotował występ „Niby Góroli”, którzy brawurowo odtańczyli prawdziwego zbójnickiego.
Kolejne występy należały już do pierwszoklasistów. Klasy prezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne, plastyczne i zręcznościowe. Kto tego nie widział – niech żałuje! Atmosfera zabawy, integracji i pozytywnych emocji udzieliła się wszystkim, a jej zwieńczeniem był „Jeden dzień z życia ucznia Piomy” – skecz przygotowany przez SU.

Po podliczeniu punktów zwycięzcą tegorocznych Otrzęsin okazała się klasa 1C LO. Na drugim miejscu znalazła się klasa IG LO, a na trzecim klasa 1F LO. Nagrodą były słodkie upominki. Bez względu na wyniki, wszystkie klasy pierwsze dostały pamiątkowe dyplomy i zapewnienie, że następnego dnia nauczyciele nie będą ich pytać na ocenę.

Ostatnim punktem programu było uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów, potwierdzające ich pełnoprawną obecność w gronie uczniów naszej szkoły. Zostali powitani –jak nakazuje tradycja – chlebem i solą.

Otrzęsiny przygotował i przeprowadził Samorząd Uczniowski pod opieką pp. Iwony Klukowskiej i Katarzyny Patryarchy. Imprezę prowadzili Kinga Konieczna (przewodnicząca SU) i Sylwester Piekielniak. Oprócz nich udział wzięli: Mateusz Borowik, Joanna Foryś, Aleksandra Grochulska, Aleksandra Gumienna, Damian Jakubik,  Martyna Kopińska, Adam Mucha, Michał Odrzywolski, Klaudia Sima, Wiktoria Urbańczyk, Patryk Wawrzynkiewicz. Obsługą techniczną zajęli się: Jakub Kunka, Krzysztof Rozwadowski, Mateusz Waligóra.  Dekoracje wykonała p. Lidia Migdał-Nowak.