Otrzęsiny w naszej szkole :)

Jak przejść wzorowo „casting” na ucznia? Tego dowiedzieli się uczniowie klas pierwszych podczas tegorocznych OTRZĘSIN.

Poprowadzili  je członkowie Samorządu Uczniowskiego: Aleksandra Mirowska z klasy 2 C LO i  Igor Kuśmierski z klasy 4A Technikum. W jury zasiedli: pani dyrektor Lidia Łopusiewicz, gość specjalny - dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim, pan Tomasz Tszaskacz i przedstawiciel uczniów Kamil Malicki z klasy 4A Technikum. Aby zachęcić uczniów klas pierwszych do wspólnej zabawy, Samorząd Uczniowski przygotował układ choreograficzny „My uczniowie” do znanej melodii i skecz ”Casting”.
Następnie – odbył się „casting” na wzorowych uczniów - młodzież została poddana kilku próbom. Pierwszym zadaniem pierwszaków było przygotowanie prezentacji swojego profilu. Tu wszystkie klasy wykazały się kreatywnością, muzykalnością  i poczuciem humoru. Następnie sprawdziliśmy, czy uczniowie wybrali odpowiedni profil. Sprawdzili się w dziedzinie filmowej, sportowej, samochodowej i mechanicznej. Z dużym zaangażowaniem wykonywali wszystkie konkurencje.
Najbardziej zintegrowaną klasą okazała się 1A Technikum (wychowawca: pani prof. Agnieszka Cygan). Zwycięzcy otrzymali słodki upominek i wyróżnienie w postaci gwarancji niepytania następnego dnia.
Na koniec wszystkie klasy pierwsze złożyły żartobliwą przysięgę przygotowaną przez Samorząd Uczniowski. Tak zakończyła się impreza, podczas której wszyscy świetnie się bawili, a wyłonieni z „castingu” pierwszoklasiści zostali wcieleni do społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim.
Oprawę multimedialną i techniczną przygotowali: Szymon Kraś i Przemysław Wójtowicz
z klasy 4A Technikum.
Otrzęsiny przygotowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego, pp. Katarzyna Patryarcha
i Iwona Klukowska.