Pearson and BBC Live Classes – międzynarodowy projekt edukacyjny!

4.03.2021 r. uczniowie klasy 2f Lo wzięli udział w wyjątkowej lekcji online zorganizowanej za pośrednictwem platformy ZOOM w ramach międzynarodowego projektu, który jest efektem współpracy wydawnictwa Pearson i BBC.
Zajęcia prowadził doświadczony brytyjski nauczyciel, Michael Brand, a uczestniczyło w nich ponad 300 uczniów z wielu krajów europejskich wykonując zadania wymagające wzajemnej współpracy. Dynamika lekcji wymagała szybkiego reagowania na pytania oraz wypowiedzi innych uczestników a wszystko w języku angielskim.

Udział w lekcjach prowadzonych przez charyzmatycznych native speakerów, to nie tylko możliwość podniesienia swoich umiejętności językowych, ale także wyjątkowa okazja do nawiązania nowych znajomości podczas nauki w jednej wirtualnej międzynarodowej klasie. Zajęcia wzbudziły dużo pozytywnych emocji, co okazało się niezwykle motywujące dla naszych uczniów i stanowi motywację do udziału w kolejnych podobnych przedsięwzięciach już niebawem.