Pierwszy escape room na Piomie

W dniu 22.06.2021 uczniowie klasy 2c LO i 2a LO uczestniczyli w Escape Room , którego tematyka dotyczyła praw dziecka, praw kobiet i dziewcząt. Uczniowie rozwiązując poszczególne zagadki zapoznawali się z sylwetkami i działalnością sławnych kobiet z całego świata na przestrzeni dziejów oraz ich wkładem w propagowanie i wdrażanie idei równego , godnego  traktowania kobiet i mężczyzn.
Pokoje zagadek to nie tylko popularna forma spędzania wolnego czasu lecz również i metoda poszerzania wiedzy i rozwijania umiejętności uczniów.

Celem było również poinformowanie młodych ludzi o Konwencji ONZ o prawach dziecka i umożliwienie im rozwinięcia własnych przemyśleń na jej temat.

Zadania w pokoju zagadek zostały przygotowane w języku polskim, niemieckim i angielskim. Młodzież miała możliwość przetestowania swoich umiejętności językowych, a na koniec zabawy za odgadnięcie wszystkich zagadek została nagrodzona drobnymi upominkami i wegańskimi słodyczami.

Projekt ten odbył się z inicjatywy Urzedu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim i we współpracy z Urzędem Miasta w Esslingen am Neckar w ramach partnerstwa miast.