Pomagając odkrywamy to, co w życiu najważniejsze

„Jaka to radość pomagać…” – ks. Jan Twardowski
W dniach od 05.12.2021 r. do 13.12.2021 r. Szkolny Klub Wolontariatu w ramach corocznie obchodzonego Międzynarodowego Dnia Wolontariusza przygotował wystawę plakatów z ideałami wolontariatu takimi jak: BRATERSTWO, WRAŻLIWOŚĆ, SOLIDARNOŚĆ, STAŁOŚĆ, RADOŚĆ, EMPATIA, ZDOLNOŚĆ SŁUCHANIA, PUNKTUALNOŚĆ, ZESPOŁOWOŚĆ, KONSEKWENCJA, WSPÓŁCZUCIE, HOJNOŚĆ, PRACA NAD SOBĄ, WIERNOŚĆ, MIŁOŚĆ.
Celem przedsięwzięcia było przypomnienie wszystkim, jak ważna jest w codziennym życiu wzajemna życzliwość i pomoc oraz podziękowanie tym, którzy jako wolontariusze wykonują pracę na rzecz drugiego człowieka.
Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zakończyła w dn. 13.12.2021 r. zbiórka datków finansowych na działalność dobroczynną Szkolnego Klubu Wolontariatu.
Każdy darczyńca otrzymał własnoręcznie przez wolontariuszy wykonaną pamiątkową naklejkę – serce z napisem „Dobro powraca…”. Dodatkowo ofiarodawca mógł ze stworzonego przez wolontariuszy banku myśli pozytywnych wylosować dla siebie optymistyczny cytat/myśl dnia.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie inicjatyw Szkolnego Klubu Wolontariatu.