Poznańska wystawa Body Worlds - byliśmy tam!

21 listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły z klas o profilu biologiczno- chemicznym odwiedzili oryginalną wystawę twórcy metody plastynacji dr Gunthera  von Hagensa.
Wystawa wzbudziła wśród uczniów ogromne emocje i zainteresowanie. Wykład na temat tajników ludzkiego ciała poprowadził Dyrektor ZSP2- pan Michał Błoński- nauczyciel biologii.
Uczniowie mieli okazję szczegółowo dowiedzieć się, jak żyć długie lata w zdrowiu, jakie zmiany zachodzą w ludzkim ciele od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dojrzałość, aż po jesień życia.
Prelegent z olbrzymią wiedzą i zaangażowaniem obrazował potencjał ludzkiego ciała.
Wycieczka została zorganizowana przez panią Beatę Łuszczyńską, opiekę sprawowały panie: Ewa Święconek i Marta Sochacka.