W dniu 16 listopada 2018 roku uczniowie wzięli udział w drugim etapie projektu „Pamiętamy o łódzkich ofiarach intelligenzaktion” zorganizowanym przez łódzki odział Instytutu Pamięci Narodowej. Kolejne zadanie polegało na opracowaniu pomysłu na upamiętnienie zamordowanych. Nasi uczniowie zaproponowali marsz ulicami Łodzi i tablicę umieszczoną przy siedzibie „Dziennika łódzkiego”. Druga grupa zaproponowała aleję zasłużonych, którą porastałyby drzewa, a przy każdym znajdowałaby się tabliczka z nazwiskiem ofiary. Na końcu postawionoby pomnik sowy symbolizującej wiedzę i mądrość. Oba zespoły zajęły czwarte miejsce w projekcie. Nagrodą były kubki z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego.
Po prezentacji i wykładzie złożono hołd ofiarom, które najprawdopodobniej zostały pochowane w Lesie Łagiewnickim.Projekt „Pamiętamy o łódzkich ofiarach intelligenzaktion”
Proszę określić gdzie leży problem:
Ostatnie aktualności
- Ciekawa lekcja poświęcona odzieży...
- Młodzieżowe Międzyszkolne Zawody...
- FESTYN EKOLOGICZNY w naszej szkole :)
- Otwarta lekcja "Wesele"
- „Dyktando z języka angielskiego”
- FESTYN EKOLOGICZNY
- Uroczyste rozdanie dyplomów
- EkoSzkoła zaczyna się od każdego z nas
- Sukces uczniów naszej szkoły w...
- Dzień Geografa